Tarım Kredi Kooperatifi’nin indirimini vatandaş anlattı: 1 lira indirim olmaz

Tarım Kredi marketinden eli boş dönen emekli vatandaş Süleyman Kaptan, “İndirim yok. Bisküvi ve gofrette var. Peynirde, zeytinde diğer gıda ürünlerinde öyle bir şey yok, yalan söylüyorlar. Bakın boş boş almadan gidiyorum. 1 lirayla bu işler olmaz. Çocuk kandırır gibi kandırmasınlar insanları. Ciddi konuşsunlar. Devlete ciddiyet yakışır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın marketlerdeki yüksek fiyatlara karşı alışveriş yapılmasını sıklıkla dile getirdiği Tarım Kredi Kooperatifi marketleri, bugünden itibaren 2 Kasım’a kadar temel ürünlerinde yüzde 50’ye varan indirim yapacağını duyurmuştu. Yeni fiyat listesinde hiçbir üründe yüzde 50 indirim yapılmadı.

İndirimler düşük oranlarda kalırken, bazı ürünlerde 1-2 liralık düşüşler olduğu görüldü. 1 kilo sütte yalnızca 1 TL ile yüzde 5 oranında indirim yapılırken; 870 gram tam yağlı süzme peynirin fiyatı 79 lira 50 kuruştan 77 TL 50 kuruşa düşürüldü. En fazla indirimin yapıldığı ürün yüzde 27 ile 34 lira 25 kuruştan 25 TL’ye düşürülen 830 gramlık domates salçası oldu.

Bugün Ankara’daki Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin altındaki markete indirimli ürünlerden almak için gelen vatandaşlar, elleri boş döndü.

“İNDİRİM YOK. BİSKÜVİ VE GOFRETTE VAR. PEYNİRDE, ZEYTİNDE DİĞER GIDA ÜRÜNLERİNDE ÖYLE BİR ŞEY YOK, YALAN SÖYLÜYORLAR”

Alışverişe gelen Süleyman Kaptan şunları söyledi:

“İndirim yok. Bisküvi ve gofrette var. Peynirde, zeytinde diğer gıda ürünlerinde öyle bir şey yok, yalan söylüyorlar. Bakın boş boş (elindeki alışveriş torbasını göstererek) almadan gidiyorum. Normalde almam gerekirdi. Liste var cebimde. Peynirde indirim niye yok? Zeytin, sıvı yağda… O yüzde 50, yüzde 30 düşük fiyatları ayçiçek yağında niye yapmıyorlar? 1 lirayla bu işler olmaz. Çocuk kandırır gibi kandırmasınlar insanları. Ciddi konuşsunlar. Devlete ciddiyet yakışır. Bizim çocukluğumuzda devlete güvenimiz tamdı devlet dediğin zamana doğruyu öğreten, doğruyu gösteren bir kurumdu ama şimdi bütün gofret… Benim yaşım 77 ne gofreti yiyeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx