Poco X6 5G hakkındaki iddialar herkesi şaşırttı

Redmi Note 13 serisi, yakın zamanda Çin’de teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Bu telefonlar, global pazarlarda hem Redmi hem de Poco markaları altında farklı pazarlarda satışa sunulacak.

Yeni bulgulara göre, bu telefonlardan biri küçük değişikliklerle Poco X6 5G olarak satışa sunulabilir. Xiaomiui’ya göre, Poco markasına ait 2312DRAF3G (Global) ve 2312DRAF3I (Hindistan) model numaralı bir akıllı telefon IMEI veritabanında listeleniyor. Model numaralarının ilk dört rakamına göre bu telefonun Aralık ayında veya daha sonrasında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu telefon, iron_p kod adıyla anılıyor ve Poco X6 5G olarak adlandırılabilir. Redmi Note 13’ün gold kod adıyla anıldığını göz önünde bulundurursak, Poco X6 5G’nin neredeyse Redmi Note 13 ile aynı olması bekleniyor.

Poco X6 5G hakkındaki iddialar herkesi şaşırttı

MIUI koduna göre, bu Poco X6 5G, Redmi Note 13’te bulunan 108MP’lik ana kameranın aksine 64MP’lik bir ana kamera ile donatılacak. Bu bilgi, Poco X6 5G’nin yakın zamanda sızdırılan Redmi Note 13R Pro ile aynı olduğunu doğruluyor.

Elde edilen bilgilere dayanarak, 64MP kamera ile donatılmış Redmi Note 13, Çin’de Redmi Note 13R Pro olarak satışa sunulacak. Fakat uluslararası pazarlarda bu telefon, bazı kozmetik değişikliklerle Poco X6 5G olarak bilinecek.

Poco X6 5G’nin MediaTek Dimensity 6080 yonga setiyle güçlendirilmesi, 6,67 inçlik 120Hz OLED ekrana, 5.000mAh kapasiteli bir bataryaya ve 33W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx