Milyonları Elinde Tutan FTX Hacker’ıyla Mücadele Sürüyor! Son Gelişmeler

Kripto para dünyasında FTX Hacker’ına yönelik kapsamlı bir mücadele söz konusu. Her hamlesi şu an takipte. Kriptokoin.com olarak sabah saatlerinde yer verdiğimiz üzere ThornChain’de önemli bir hareketlilik vardı. Bu harekette hacker’ların rolünün olacağını belirtmiştik. Geldiğimiz noktada şimdi yeni bir gelişme var. Detaylara bakalım.

THORSwap’in FTX hackerlarına yanıtı

Son günlerde FTX hacker’ların THORChain üzerinden zincir boyunca önemli miktarda Ethereum’u (ETH) Bitcoin (BTC) ile takas etmelerindeki artışa yanıt olarak THORSwap kararlı bir şekilde harekete geçti. Değişim platformu, sadece iki saat önce, bakım için hizmetlerinin askıya alındığını duyurdu. Bu hamle, FTX korsanlarının bu belirli değişim rotasına erişimini etkili bir şekilde kesti.

Tabi bu durum ister istemez bir durumu netice verecek. FTX hacker’larının alternatif değişim rotası bakalım nasıl olacak? THORSwap’in askıya alınması ışığında, FTX hacker’ı borsa işlemleri için Threshold Network’ü kullanmaya geri dönmek zorunda kaldı. Yaklaşık bir saat önce, 200 ETH (0,32 milyon dolara eşdeğer) içeren bir işlem gerçekleştirdiler. Bu ETH, Metamask Swap özelliği aracılığıyla 11,6 tBTC’ye çevirdi. Daha sonra, Threshold Network’ü kullanarak Bitcoin ağına geri köprü kurdular.

FTX Hacker’ın ETH işlemlerinin mevcut durumu

Şu anda FTX hacker’ı bir dizi ETH işlemi düzenliyor. Buna göre hacker 71.000 adet ETH’yi, THORChain aracılığıyla zincir boyunca BTC ile değiştirdi. Diğer taraftan 2.700 adet ETH 165 tBTC ile değiştirilmiş durumda. Ayrıca daha sonra Threshold Network kullanılarak Bitcoin ağına geri köprülendi. Diğer taraftan 1.500 adet ETH, RAILGUN olarak bilinen gizlilik ağı üzerinden aktarıldı.

FTX hacker’ı tarafından Ethereum ağında tutulan toplam ETH miktarı 110.535 ETH. Buna göre rakamsal olarak yaklaşık 233 milyon dolara tekabül ediyor.

Hacker’ın cüzdan adresleri

FTX hacker’ı, varlıklarını 13 cüzdan adresinden oluşan bir koleksiyon aracılığıyla yönetiyor. Bu adreslerden beşinin içinin boş olması dikkat çekici. Hacker bunları nakit yapmış olmalı. Hacker ister istemez bu miktarı nakite döndürmeye çalışıyor. Böylece ekonomik sistemin içine sorunsuzca çekip kullanma niyetinde. Ancak geldiğimiz noktada bunun çok da kolay olmayacağı aşikar. Şimdi hacker yeni bir hamle yapmak için çalışıyor. Ancak blockchain’in şeffaflığının buna izin vermesi çok zor.

Sonuç olarak, THORSwap’in hızlı yanıtı FTX hacker’ının ETH’den BTC’ye değişim yolunu kesintiye uğrattı. Durum geliştikçe, kripto topluluğu bu olayların bilgisayar korsanının faaliyetlerini ve daha geniş kripto para birimi ortamını nasıl etkileyeceğini görmek için yakından izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx