İngiliz Daily Mail gazetesi duyurdu: 55 Çinli denizci, kendi tasarladıkları tuzağa düştü, denizcilerin tamamı derin sularda hayatını kaybetti

Birleşik Krallık’tan gelen gizli bir rapora göre 55 Çinli denizci, Sarı Deniz’deki İngiliz yeraltı gemilerini tuzağa düşürmeyi amaçladıkları bir tuzağa yakalandı. Daily Mail’in haberine göre nükleer denizaltında bulunan 55 Çinli denizcinin tamamı hayatını kaybedebilir.

Habere göre bazı denizciler denizaltının oksijen sistemlerinde meydana gelen ve mürettebatı zehirleyen feci bir arızanın ardından öldü. Çin PLA Donanması denizaltısı ‘093-417’nin kaptanının ve diğer 21 subayın da ölenler arasında olduğu söyleniyor.

Çin hükümeti ise söz konusu olayı resmi olarak yalanladı. Öte yandan Pekin yönetimi, kaza geçiren çin deniazltısı için uluslararası yardım talebinde bulunmayı da reddediyor.

“Ölümcül görev” ile ilgili Birleşik Krallık hükümetinde yer alan raporda şunlar yazıyor:

“21 Ağustos’ta Sarı Deniz’de bir görev yürütülürken gemide bir kaza meydana geldiği bildiriliyor. Olay yerel saat 08.12’de meydana geldi ve 55 mürettebatın ölümüyle sonuçlandı: 22 subay, 7 subay adayı, 9 astsubay, 17 denizci. Ölenler arasında kaptan Albay Xue Yong-Peng de var.
Bizim raporlarımıza göre denizaltındaki sistem arızası nedeniyle hipoksiden kaynaklanan bir sorun. Denizaltı, Çin Donanması tarafından ABD ve müttefik denizaltılarını tuzağa düşürmek için kullanılan bir zincir ve çapa engeline çarptı.

Bu, geminin onarılması ve yüzeye çıkarılması altı saat süren sistem arızalarıyla sonuçlandı. Feci bir arızanın ardından gemideki oksijen sistemi mürettebatı zehirledi.

Mail Plus, Birleşik Krallık raporunda yer alan ayrıntıları tartışmak için Kraliyet Donanması’na başvurdu ancak resmi kaynaklar yorum yapmayı veya açıklama yapmayı reddetti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx