İçişleri Bakanı: FETÖ Operasyonlarında 42 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, silahlı terör örgütü FETÖ üyelerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 42 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Yerlikaya, ” KISKAÇ-6″ Operasyonlarında: Örgüt içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgütün “Gaybubet Evlerinde” barınan, örgütün “Askeri Mahrem Yapılanması” ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içerisinde yer alan, haklarında kesinleşmiş hapis cezası olan ve örgütün kriptolu haberleşme programı kullanıcısı olduğu tespit edilen 42 şüpheli yakalandı” açıklamasını yaptı.

Yerlikaya sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“14 İlde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-6” operasyonlarında 42 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Konya, Ardahan, Manisa, Kayseri, Bursa, Rize, Çanakkale, Şanlıurfa, Aksaray, Ankara, Afyonkarahisar, Kırşehir, Kırıkkale ve Eskişehir’de FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen “KISKAÇ-6” Operasyonlarında: Örgüt içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgütün “Gaybubet Evlerinde” barınan, örgütün “Askeri Mahrem Yapılanması” ve “Emniyet Mahrem Yapılanması” içerisinde yer alan, haklarında kesinleşmiş hapis cezası olan ve örgütün kriptolu haberleşme programı kullanıcısı olduğu tespit edilen 42 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu; Sahte kimliklere, çok miktarda Türk Lirasına ve dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Hain FETÖ’ye göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx