Hamas’ın Tehditi Tüyleri Ürpertti: “Saldırılar Sürerse Her Bir Rehineyi Öldürüp Canlı Yayınlayacağız”

Hamas’ın operasyonu sonrası tepkisiz kalmayan İsrail Hava Kuvvetleri Gazze’yi vurmaya başladı. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde İsrail’in misillemelerine karşılık korkunç  tehditlerde bulundu.

Hamas’ın silahlı kanadı Kassam Tugayları tarafından İsrail’e yönelik düzenlenen Aksa Tufanı tüm dünyada yankı uyandırdı.

İsrail yapılan saldırılara sessiz kalmayarak misilleme saldırılarında bulunmaya başladı. İsrail, Gazze şeridini yoğun bombardımana tuttu.

Bilançonun her geçen saniye daha arttığı çatışmalarda binlerce yaralı ve yüzlerce ölünün olduğu açıkladı. Bunların dışında karşı ülkenin askerleri tarafından ele geçirilen esirler de var.

Elinde çok sayıda İsrailliyi esir tuttuğu bilinen Hamas’tan korkutucu bir tehdit geldi. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde konuyla ilgili adeta rest çekti.

Yapılan açıklamada “İşgalciler ahlak ve insanlıktan anlamıyor. Biz de onlara bildikleri dilde hitap edeceğiz. Bu saatten itibaren Gazze’deki halkımıza her saldırıda bir rehineyi öldürüp canlı yayınlayacağız” dendi.

Edinilen son bilgilere göre; İsrail’de ilerleyişini sürdüren Hamas’ın elinde, ülkelerinden Gazze’ye getirdikleri 700’den fazla İsrailli esir olduğu öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx