Fiberde 32.2 milyon haneye ulaştı

“Çanakkale’nin 12 ilçesinden 11’inde kullanıcılara 1000 Mbps hızında internet hizmeti sunuyoruz” ifadesini kullanan Önal, “Gelibolu’daki fiberleşme oranı yüzde 94’e, Gökçeada’da ise yüzde 96’ya çıktı” diye konuştu.

Yeni yılı Çanakkale’nin Karacaören Köyü’nde, fiber saha ekipleriyle karşıladıklarını söyleyen Önal, “Savunmadan sanayiye, finanstan enerjiye, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, sanattan spora birçok farklı alanda dijital dönüşüme öncülük ediyoruz. Teknoloji alanındaki deneyimimizle otoyolları, köprüleri, şehirleri, tarihimizi yansıtan kültürel ve manevi miras alanlarımızı uçtan uca dijitalleştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan, İstanbul-Malkara-Çanakkale Otoyolu’nu kapsayan güzergahta fiber altyapı sağladıklarını da kaydeden Önal, “Otoyolun denetim kontrolü, veri toplama (SCADA) altyapısı, dijital mesaj ve trafik işareti (VMS-VTS) sistemleri, trafik kontrol sisteminin yazılımları ve ödeme sistemleri yazılımları, gişelerin veri haberleşmesinin yapısı yedekli bir şekilde Türk Telekom’un sorumluluğunda gerçekleştirildi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx