BYD YangWang U7 EV, etkileyici menziliyle tanıtıldı

Çinli ünlü elektrikli araç üreticisi BYD, YangWang U7 adında, 800km menzil sunan 135.5kWh bataryaya sahip bir sedan üzerinde çalışıyor. Yeni BYD elektrikli aracı, 720km ve 800km olmak üzere iki farklı CLTC menzil sunacak. Bu yeni detay, araç alım vergisinden muaf NEV’lerin en son kataloğundan elde edildi. Katalog, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından yayımlandı. Şirketin yakın zamanda YangWang U8’i duyurduğunu hatırlatalım.

BYD’nin YangWang U7 elektrikli aracı, Çin pazarına sunulmak üzere hazırlanıyor ve geçen ay satış lisansı için başvuruda bulunmuştu. BYD, dünyanın en büyük yeni enerji aracı üreticisi ve YangWang markası, otomobil üreticisinin lüks bir birimi. YangWang şu anda UB EREV adlı arazi aracını satıyor ve U7, YangWang portföyünü genişletecek. YangWang’ın U7 dışında iki başka model üzerinde de çalıştığı bildiriliyor. Bunlar, U9 spor arabası ve adı henüz açıklanmamış bir fastback crossover.

BYD YangWang U7 EV, etkileyici menziliyle tanıtıldı

Bakanlığın kataloğuna göre, YangWang U7, BYD’nin FinDreams tarafından üretilen 135.5kWh kapasiteli bir LFP bataryaya sahip. Batarya, elektrikli sedanın tam ağırlığının yaklaşık üçte birine denk gelen 903kg ağırlığında. Bataryanın önemli ağırlığı, kimyası ve yapılandırmasından kaynaklanıyor. U7’den daha yüksek kapasiteli ve daha az ağırlıklı birçok başka batarya bulunuyor. CLTC seyir menzilleri arasındaki fark, boş ağırlık ve birleşik güç çıkışı benzer olduğundan, sürüklenme katsayısından kaynaklanıyor. U7, toplamda 960kW güç çıkışına sahip dört elektrik motoruna ve 270km/s’lik bir maksimum hıza sahip.

YangWang U7, geleneksel aynaların yerine isteğe bağlı yan görüş kameraları ile gelecek. Ayrıca, aerodinamik tekerlek kapakları ve isteğe bağlı tamponlar da sunacak. Aerodinamik unsurlarının tamamı yerindeyken, U7 0.195 Cd’lik bir sürüklenme katsayısına ulaşabilir. e4 platformu (YiSiFang olarak da adlandırılır) üzerinde çalışır ve markanın üç ekran düzenini uygular. İç mekan, dört veya beş koltuklu olarak sunulacak ve U7’nin boyutları 5265 x 1998 x 1517 mm ve aks mesafesi 3160mm olacak.

YangWang U7’nin bu yılın ilerleyen aylarında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor ancak şu an için çıkış detayları ve fiyatlandırma ile ilgili bilgiler eksik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx