Bu iki oyun tek bir ayda 200 milyon dolar kazandı!

Eylül ayında, Tencent Games, şaşırtıcı bir gelir rakamına ulaşarak, sadece iki mobil oyunu üzerinden yaklaşık 200 milyon Amerikan Doları elde etti. Bu muazzam gelirin kaynağı, şirketin son derece popüler mobil oyunları olan Honor of Kings ve PUBG Mobile oldu.

Piyasa araştırma şirketi Appmagic’in yakın tarihli raporlarına göre; Honor of Kings ve PUBG Mobile, Çinli oyun devi Tencent’in en yüksek gelir getiren mobil oyunları arasında yer alıyor. Honor of Kings, en yüksek hasılat yapan mobil oyun olurken, Scopely’in Monopoly Go adlı oyunu ikinci sırayı aldı. PUBG Mobile ise üçüncü sırada yer buldu. Bu üç başlık, sırasıyla 115.8 milyon Amerikan Doları, 87.95 milyon Amerikan Doları ve 83.19 milyon Amerikan Doları olmak üzere ciddi gelir rakamlarını gözler önüne serdi.

Bu iki oyun tek bir ayda 200 milyon dolar kazandı!

Özellikle belirtmek gerekir ki Tencent, sadece iki başlığıyla birlikte neredeyse 200 milyon Amerikan Doları gelir elde etti. Honor of Kings, MOBA türündeki bir mobil oyun olup, DOTA 2 ve League of Legends ile benzerlik gösterirken; PUBG Mobile ise looter shooter türündeki bir battle royale oyunu olarak tanınıyor. Bu oyunlar, piyasadaki en popüler mobil oyunlardan bazıları olup, özellikle Asya pazarında ciddi bir popülerliğe sahip.

Eylül 2023 itibariyle, HoYoverse’in Honkai: Star Rail adlı oyunu, önceki aya göre 8 milyon Amerikan Doları’lık bir azalışla beşinci sıradaki yerini korudu. Öte yandan, bir başka HoYoverse oyunu olan Genshin Impact, geçtiğimiz ay 10 milyon Amerikan Doları’lık bir artış göstererek genel sıralamada yedinci sıraya yükseldi. NetEase Games’in yeni oyunu Dunk City Dynasty, yeni bir sokak basketbolu oyunu olup, geçtiğimiz ay 19.5 milyon Amerikan Doları gelir elde etti. Şu anda bu oyun sadece Çin pazarına özel olduğundan, Çin’in bu oyunlar için hala büyük bir pazar olduğu aşikar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx