Yurtta ’19 Mayıs’ coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 81 ilde törenler, gösteriler ve spor aktiviteleri düzenleniyor. İşte yurtta 19 Mayıs coşkusu.

500 ÖĞRENCİLİK KAREOGRAFİ
Mersin’de Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, farklı bir kutlamaya imza attı. Beden eğitimi öğretmenleri Tarkan Ulubaba ve Osman Bayram gözetiminde hazırlanan ‘Milli Mücadelede Kurtuluş Savaşı Canlandırma Kareografisi’nde 500 öğrenci ile 50 öğretmen görev aldı.?

YÜZLERCE BİSİKLET SEVER PEDAL ÇEVİRDİ
İzmir’de yüzlerce bisiklet sever, bayram nedeniyle düzenlenen tur kapsamında Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geldi. Ardından İzmir’in Balçova ilçesine pedal çevirdiler. Öte yandan İzmirliler düzenlenen törene ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı. Törende Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan halk oyunları ve spor gösterileri gerçekleştirildi. İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri kürsüye çıkarak şiir, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı okudu. Kutlamalar çerçevesinde, denizden yelken, kürek, kano turu gerçekleştirildi. Törende dağcılık sporcularının binadan iniş gösterisi de yer aldı.

3 BİN KİŞİ İZLEDİ
Bolu’da öğrenciler açtıkları metrelerce uzunluktaki Türk bayrağı ile yürüdü. Ardından spor salonunda düzenlenen törende öğrencilerin sergilediği halk oyunları ve spor branşlarındaki gösteriler tribünleri dolduran yaklaşık 3 bin kişi tarafından ilgiyle izlendi.

ŞİİRLER OKUNDU, GÖSTERİLER SAHNELENDİ
Ordu’da kutlamalar Altınordu ilçesinde Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Çelenk sunma programıyla başlayan kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.Öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu ve sportif gösteriler sahneledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir