Son dakika… Erdoğan’a müteahhide şok reaksiyon: Ne diyor bu ya!

Darülaceze Toplumsal Hizmet Kenti’nin temel atma merasiminde farklı anlar… Projenin bitme mühletini beğenmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, müteahhide reaksiyon gösterdi ve “Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun. Ne yapıyorsun sen ya?” dedi. Erdoğan, 36 ay olan süreyi 12 aya indirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Arnavutköy’de Darülaceze Toplumsal Hizmet Şehri’nin temel atma merasimine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, projenin müteahhidini sahneye çağırdı ve şunları söyledi:

– Burayı ne kadar vakitte bitireceksin?
– 36 ay
– Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun. Ne yapıyorsun sen ya? Hamza Beyefendi (Darülaceze Lideri Hamza Cebeci) 36 aydan 30 aya indi. Ne diyor bu ya? Bu müteahhidi değiştirelim. Olmaz, olmaz.
Sen Yasal Sultan Süleyman’ı duydun mu, tanıdın mı? Süleymaniye Camii’ni ne kadar vakitte bitirdi? Hamza Beyefendi ne kadar kadar vakitte bitirdi? Bir yılın altına düşürdü mü? Olmaz, artık 24 saat anlayışıyla çalışacaksınız ve burayı katiyetle önümüzdeki yıl bugünlerde bitireceksiniz.

2016 YILINDA TALİMAT VERMİŞTİ

2016’da  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Darülaceze’nin bir versiyonunun Avrupa ve Anadolu Yakası’nda olmak üzere iki büyük toplumsal hizmet kenti kurulması talimatıyla başlayan proje için birinci adım 2020’de atıldı.