Otobüs sürücüsünün dikkati kazayı önledi: ‘Yılların deneyimiyle kurtardık’

Üsküdar Beylerbeyi Tüneli çıkışında salı günü sabah saatlerinde, şoförünün kusurlu sollama yaparak karşı istikamete geçtiği araba, Ümraniye-Üsküdar seferini yapan İETT otobüsü ile baş ile başa geldi. İETT otobüs sürücüsü Abdullah Kılıç, karşısına çıkan arabaya çarpmaya ramak kala anlık reflekse otobüsü durdurabildi.

Hatalı sollama yapan araba şoförü ise bir şey olmamış üzere yoluna devam etti. Otobüsteki yolcular büyük panik yaşadı.

“TECRÜBEMİZ VE EĞİTİMİMİZ SAYESİNDE KURTARDIK”

Trafikteki her türlü aksiliğe karşı hazırlıklı olduklarını söyleyen otobüs sürücüsü Abdullah Kılıç “Sabah Ümraniye’den geliyordum. Beylerbeyi Tüneli’nde araba birden önüme çıktı. Bizde aldığımız eğitimler sayesinde çabucak durduk. Korktuk. Ayakta birkaç yolcumuz vardı. Allahtan kimseye bir şey olmadı. Biz aldığımız eğitimlerimiz, yılların deneyimiyle ve dikkatimiz sayesinde kurtardık. Genelde bizim önümüze motosiklet çıkardı. Bu sefer araba çıktı. Şoför döndü gitti. Ben bir şey demedim. Tahminen başı dalgındı, tahminen sarhoş. Burası İstanbul. Her an her yerden her şey çıkabilir” dedi.

O ANLAR KAMERADA

Kazanın son anda önlendiği o anlar ise otobüsün kamerası tarafından kaydedildi. Manzaralarda, tünel çıkışında kusurlu sollama yapan araba şoförünü fark eden sürücünün panik yapmadan son anda durduğu anlar yer alıyor.

Otomobil şoförü ise kendi şeridine geçerek süratle olay yerinden ayrılıyor.