NBA ile BİDEV, Jr. NBA Türkiye Ligi için iş birliği mutabakatı imzaladı!

NBA ve BİDEV, Jr. NBA Türkiye Ligi oluşturmak iş birliği mutabakatı imzaladı. Program, birinci yılında 11-14 yaş kümesinde erkekler ve kızlar için 30 birinci tahsil okulunun iştiraki ile yapılacak.

Jr. NBA Türkiye Ligi, ekim ayında gerçekleşecek seçimler ile her okulun bir NBA grubuna eşleşmesi ile başlayacak ve aralık ayında gerçekleşecek finalle sona erecek. Düzenlenen iş birliği muahedesine BİDEV İdare Şurası Lideri Hasan Arat, BİDEV İdare Konseyi Üyesi Eyal Tarablus ve NBA Avrupa ve Ortadoğu Basketbol Operasyonları Yöneticisi Henry Utku katıldı.

“ANADOLU’DA DA HAYATA GEÇİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

BİDEV İdare Heyeti Lideri Hasan Arat, “BİDEV yalnızca bir vakıf değil, basketbola gönül vermiş, Türk basketbolunun gelişmesine katkı sağlamak için bir ortaya gelmiş bir aile. Çocuklar ve gençler için fırsat eşitliği yaratarak zeki, çevik ve ahlaklı atletler yetiştirilmesine katkıda bulunmak istiyoruz. BİDEV olarak basketbolu, aydın ve nitelikli bireyler yetiştirmek için bir araç olarak görüyor, birinci adımı BİDEV ve NBA iş birliği ile atarak erkekler ve kızların geleceği için önümüzdeki yıllarda büyüyecek bir BİDEV-Jr.NBA Ligi programının başlangıcının heyecanını yaşıyoruz. Bu iş birliğimizi ilerleyen devirde Anadolu’da da hayata geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’DE BASKETBOL VE NBA’İN POPÜLARİTESİ HER GEÇEN SENE ARTIYOR”

Türkiye’de basketbol ve NBA’in popülaritesinin her geçen sene arttığını lisana getiren BİDEV İdare Heyeti Üyesi Eyal Tarablus, “Basketbol topunu eline alan her çocuk bir gün üzerinde bir NBA ekibi forması görmenin hayalini kurar. BİDEV’de bu hayallere uzanan seyahatte NBA ile çalışacak olmaktan gurur duyuyoruz. Jr.NBA Ligi turnuva formatının her okul, çocuk ve koç tarafından süratlice benimseneceğini ve süper bir dönem olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“BÜYÜK HEYECAN DUYUYORUZ”

NBA Avrupa ve Ortadoğu Basketbol Operasyonları Yöneticisi Henry Utku ise yaptığı açıklamada, “Jr. NBA Ligi programını, oyunu öğretme isteğimizi ve genç erkekler ve kızlar için kıymetlerimizi paylaşan BİDEV ile Türkiye’de başlatıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” sözlerini kullandı.