Meteoroloji, İstanbul için tarih verdi: Yine geliyor!

Meteoroloji 20 Mayıs şimdiki hava durumu raporunu yayımladı. Rapora nazaran, iç ve batı kesitlerde 5 ila 10 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı varsayım ediliyor. İstanbul’da ise pazar günü sağanak yağmur bekleniyor.

20 MAYIS 2022 CUMA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapılan son değerlendirmelerine nazaran; Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin doğusu ile güneybatı bölümlerinin modüllü ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Muğla, Ordu ve Erzincan etrafları, Aydın, Denizli ve Burdur’un güneyi, Antalya’nın batı ilçeleri ile Samsun ve Tokat’ın doğusunun mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerş Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı istikametlerden kuvvetli(40-60 km / saat) olarak esmesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesitlerde 5 ila 10 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı kestirim ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı kısımlarda kuzeyli, doğu bölümlerde güney ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kısımları, Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı taraflardan kuvvetli(40-60 km/ saat) olarak esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç bölümleri Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı istikametlerden kuvvetli(40-60 km/ saat) olarak esmesi yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.