Meclis lokantasına artırım geldi, en kıymetli yemek 25TL

Zam yağmurundan sonunda Meclis lokantası da nasibini aldı. Meclis lokantasında kuzu kavurmanın fiyatı, yeni artırımla birlikte 18 liradan 25 liraya çıktı…

Zam yağmurundan sonunda Meclis lokantası da etkilendi. Meclis restoranlarındaki yemeklere yüzde 50’ye varan oranlarda artırım geldi. Son artırımla birlikte dana kavurma yemeğinin porsiyon fiyatı 22 liraya yükseldi. Restoranın en değerli yemekleri ortasında bulunan kuzu kavurmanın fiyatı, yeni artırımla birlikte 18 liradan 25 liraya yükseldi. Ciğer-şiş ızgara ve kuzu şiş de 25 lira oldu. Tavuk yemeğinin porsiyon fiyatı 4 lira artarak 15 liraya, pide 15, sütlaç üzere tatlıların fiyatı da 10 liraya yükseldi.

ÇORBAYA 1 TL ZAM

Öte yandan çorba fiyatlarına da 1 lira artırım geldi. Meclis’teki çay ocaklarına da bir mühlet evvel artırım gelmiş ve Türk kahvesi 1.5 TL’den 2 liraya, soda 1.75 liradan 2 liraya çıkarılmış, çay fiyatı ise 1 lira olarak kalmıştı. Piyasaya nazaran çok ucuz olan TBMM lokantasındaki işçi memur olduğu ve elektrik, su, kira üzere masraflar da bütçeden ödendiği için, sunulan yemekler maliyetine satılıyor.

Milletvekili maaşı 56 bin lira

Milletvekilleri hergün ziyaretlerine gelen çok sayıdaki seçmenine yemek ısmarlarken, fiyatlar da en düşük düzeyde tutuluyor. TBMM’de hala Milletvekilleri, gazeteciler, seçmenler ve işçiye hizmet veren 8 lokanta bulunuyor. Milletvekillerinin maaşları yapılan artırım ile birlikte temmuz ayında 40 bin liradan 56 bin liraya yükseldi.