Kulisler hareketlendi: ‘AKP 27 vilayet lideri ve idaresini değiştirecek’ savı

MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi Lideri Mehmet Ali Kulat, Halk TV’de katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken argümanlarda bulundu.

Kulat, AKP’nin bayramdan sonra 27 vilayet liderini değiştireceğini tabir etti.

Kulat, “İki şeyi tıpkı anda görmek lazım. Teşkilatlarda külfet olduğu görünüyor. Burada teşkilatlarda değişiklik yaparak vatandaşların inancını yine kazanabilir miyiz diye düşünülüyor. Burada hatalı arama ismine en çok şikayeti vilayet ve ilçe teşkilatlarından ve belediyelerde buluyorlardı. Münasebetiyle şu anda belediyelerin birden fazla AKP’de olmadığı için belediyelerle ilgili şikayetler biraz ikinci plana düşmüş durumda. Vilayet ve ilçe teşkilatlarıyla ilgili şikayetler de ikinci üçüncü plana düşmüş durumda. Zira vatandaş vilayet ve ilçe teşkilatlarıyla problemlerinin çözülemeyeceğini görüyor” sözlerini kullandı.

“BÜYÜK BİR KOPUŞ YAŞANDI”

Öte yandan Kulat, AKP’li yurttaşların genel merkezi ve partinin genel liderini suçlama durumuna geldiğini söyledi.

Kulat, şöyle devam etti:

“AKP’li vatandaş artık genel merkezi ve partinin başkanını suçlama durumuna geldi. Bu türlü bir durumda vilayet ve ilçe teşkilatlarını değiştirerek bunu nasıl çözersiniz bilinmez. Az da olsa bir heyecan gelebilir tahminen lakin bakanları değiştirseniz bile ne kadar tesiri olabilir? Bu değişikliklerin mevcut aşağı hakikat inişi durdurabilecek ve seçmen kazandırabilmesi sıkıntı görünüyor. Büyük bir kopuş yaşandı. AKP’nin otobüsünden inip dolmuş durağında beklemiyorlar artık beşerler. Beşerler öbür dolmuşa bindiler ve yeni rozet takarak öteki istikamete gidiyorlar. Seçmenin yeni kartvizit bulduğu yerden taşıyıp geri getirmek kolay değil bu saatten sonra. Erdoğan beklenen ki farklı argümanlarla bu süreci deneyecek ve üzerinde çalışıyorlar. Lakin bu aşağı inişi durdurmak için sağlıklı zemim yok”