Köpek atağında yaralandı: Günlerdir ömür savaşı veriyor

Gaziantep’in Yenice Mahallesi’nde yaşayan Hatice-Mustafa Topal çifti, 9 Mayıs’ta tıpkı mahallede oturan oğullarının yanına giderken sokakta karşılarına çıkan köpeklerin saldırısına uğradı.

Çevredekilerin müdahalesiyle kurtulan çift, hastaneye kaldırıldı.

Köpeklerin ayak ve kalçasından ısırdığı Hatice Topal(66), tedavisinin akabinde taburcu edildi.

Yüz, ayak ve kollarından ısırılan Mustafa Topal(72) ise tedaviye alındı. Nurdağı’ndaki tedavisinin akabinde taburcu edilen Mustafa Topal, konutta bir müddet sonra enfeksiyon kaptığı için durumu ağırlaşınca Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

Burada müdahale edilen Topal’ın tedavisine ağır bakım ünitesinde devam ediliyor.

“ÖNLEM ALINMASINI İSTİYORUZ”

Taburcu olduktan sonra meskeninde kendini toparlamaya çalıştığını lisana getiren Hatice Topal, “Akşam saatlerinde eşimle birlikte oğlumuzun meskenine giderken, birdenbire karşımıza köpek çıktı ve bana saldırdı. Köpek, beni ayağım ve kalçamdan ısırdı, sonra da eşimin yüzü, eli ayağı her yerini ısırdı. Eşim tedavisinden sonra meskene geldi fakat kötüleşince ağır bakıma götürüldü ve hala tedavi altında. Bizim canımız yandı, eşim ağır bakımda tedavi görüyor. Diğerlerinin canının yanmaması için yetkililerin tedbir almasını istiyoruz” diye konuştu.

Hatice Topal

“BABAM HAYAT ÇABASI VERİYOR”

Saldırı sonrası annesine yardımcı olan Fatma Keskin, “Annem ile babam akşam saatlerinde kardeşimin meskenine giderken akına uğruyor. Babam annemi kurtarmak isterken, feci halde yaralanıyor. Babam günlerdir ağır bakımda ömür gayreti veriyor. Annem de hala kendisini toparlayamadı” tabirlerini kullandı.