Kapkaççıyı sokak ortasında dövdüler: ‘Hırpalamak zorunda kaldık’

Olay, Fatih Cerrahpaşa’da evvelki saat 11.00 sıralarında meydana geldi. Savlara nazaran, yolda yürüyen bir bayanı maksat seçen kapkaççı, bir müddet sonra harekete geçti. Çantasından anahtar çıkarmaya çalışan bayana çelme takan kapkaççı, çantadaki cep telefonunu çalarak koşmaya başladı.

BIÇAK ÇEKİP KAÇTI

Cep telefonu çalınan bayanın çığlık atmasıyla cadde esnafı, kapkaççının peşine düştü. Birkaç sokak ileride kapkaççıyı yakalayan esnaf sopa ve yumruklarla şası dövdü. Uzun müddet şiddet gören kapkaççı kendisine dövenlere bıçak çekerek olay yerinden uzaklaştı.

SOKAK ORTASINDA DÖVDÜLER

Yaşanan olay bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Manzaralarda, kapkaççının yakalanması görülüyor. Kapkaççıyı yakalayan esnaf, sopa ve yumruklarla dövüyor. Esnafın elinden kurtulan kapkaççı koşarak uzaklaşıyor.

“GELEN GİDEN DÖVMÜŞ”

Kapkaça uğrayan bayanın kuzeni Levent Dağdelen, “Tam kapının önünde anahtarını çıkartırken çelme takıyor. İstikrarını kaybedince cüzdandan telefonu alıp kaçıyor. Orada bağırdığı için esnaf yakalıyor. Sonra gelen giden dövmüş” dedi.

“ÜSTÜ BAŞI ELİMİZDE KALDI”

Olayın dükkanının önünde gerçekleştiğini söyleyen Ömer Ögünç, “Fırının önünde bayanı sürüklemiş. Telefonu almış. Benim dükkanın köşesinde esnaf çelme atarak düşürdü. Ondan sonra patakladılar. Adam güç bela kaçtı. Bayanın telefonunu geri aldık. Bayana verdik. Polise teslim edilemedi. Adam kaçtı. Üstü başı elimizde kaldı. Mahallenin delisinin elinde kaldı. Adamı parçaladı. Hırpalamak zorunda kaldık” diye konuştu.

Kapkaççının bıçak çektiği Murat Demir, “Hırsız var, yakalayın dediler. Biz de yakaladık. Birbirimize vurduk. Bende de ufak tefek hasar oldu. Kendimi korumak istedim. Bıçak çekti, elimizden kaçtı” dedi.