İran asıllı 5 şüphelinin midelerinden uyuşturucu çıktı

Erzurum- Erzincan kara yolunda uygulama yapan Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, 10 Eylül’de İran plakalı bir otobüsü durdurdu.

Yolculardan Mehdi B., Milad F. ve Siraus G.’nin hareketlerinden şüphelenen polis, onları röntgen çekimi için hastaneye götürdü. Yapılan muayene ve röntgen çekimi sonrası şüphelilerin uyuşturucuları kapsül haline getirerek yuttukları belirlendi.

Yapılan çalışmayla şüphelilerin midesindeki toplam 210 kapsül içindeki 3 kilo 192 gram Afyon sakızı ve 62 kapsül halinde 709 gram eroin çıkarıldı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 3 kuşkulu 14 Eylül günü tutuklandı. 

İLAÇLARDAN ŞÜPHELENDİLER

Narkotik polisi, 12 Eylül’de de tıpkı uygulama noktasında yaptıkları aramada İran asıllı Mesoud T. ile Soleman O.’nun çantalarında tokluk hissi veren ve mide bağırsak temizleyici ilaç bulunmasından şüphelendi. Hastanede röntgen sinemaları çekilen şahısların 411 kapsül halinde yuttukları 2 kilo 953 gram afyon sakızı çıkarıldı. Adliyeye sevk edilen 2 kuşkulu de tutuklanarak cezaevine gönderildi.