İKSV’den Paris Daveti

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), Paris’in en esaslı sanat kurumlarından Cité Internationale des Arts’ta 20 yıllığına kiraladığı Türkiye Atölyesi, farklı disiplinlerde çalışan sanatkarlara üçer aylık devirlerde Paris’te yaşama ve çalışma imkânı sunmaya devam ediyor.

Paris Cité Internationale des Arts konuk sanatçı programının Türkiye Atölyesi için 2023 yılı Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık devirleri müracaatları kabul edilmeye başlandı. Müracaatlar, görsel sanatlar alanında, deneysel sinema, tasarım, performatif sanatlar üzere farklı disiplinlerde çalışan tüm sanatkarlara açık. 2009 yılından bu yana Türkiye’den 43 sanatçıyı konuk eden Türkiye Atölyesi’ne katılmak isteyen sanatkarların müracaatlarını 26 Eylül 2022 saat 17.00’ye kadar çevrimiçi müracaat formunu kullanarak iletmesi gerekiyor.

YEDİ KİŞİLİK HEYET SEÇECEK

Programa davet edilecek sanatkarlar, Çelenk Bafra, Özer Dicle, Selen Erkal, Bige Örer, Aslı Seven, Rüçhan Şahinoğlu ve Pelin Uran’dan oluşan yedi kişilik seçici şura tarafından açık davet sistemiyle belirlenecek. Seçici Heyet üyelerinin yapacağı birinci elemenin akabinde ikinci etaba kalan sanatkarlar, Seçici Konsey üyeleri ve İKSV grubuyla sanat pratikleri ve Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi’nde yapmak istedikleri projeleri konuşmak üzere İKSV binasına davet edilecek. Müracaatların sonuçları İKSV web sitesi (iksv.org) ve İKSV toplumsal medya hesapları üzerinden duyurulacak.