Hollandalı diplomattan hoş veda: Allah’a emanet olun

Hollanda’nın Ankara Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate’nin Türkiye’deki misyon müddeti doldu.

Hollandalı diplomat Türkiye’ye toplumsal medya hesabından yayınladığı ve baştan sonra düzgün bir Türkçe’yle konuştuğu bir görüntüyle veda etti.

Videonun birinci kısmında ofisinde bir Türkiye haritası önünde konuşan diplomat ikinci kısımda bir sürpriz yaptı.

“İşte gidiyorum çeşmi siyahım”

Weststrate’nin fonda Aşık Mahsuni’ye ilişkin İşte gidiyorum çeşmi siyahım türküsünü seçmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate yayınladığı görüntüde şu sözleri kullandı:

“Kars’tan Datça’ya kadar gezdim”

Merhaba herkese, ben burada ofisimdeyim. Yanda gördüğünüz üzere bir harita var. neden bu haritayı gösteriyorum bunun bir sebebi var. Bugün artık Türkiye’den ayrılıyorum. Bu haritada Türkiye’de nereleri gezdiğimi size göstermek istiyorum. Edirne’den taa Şırnak’a kadar, Kars’tan taaa Datça’ya kadar bütün bu yerleri gezdim. Gördüğünüz kırmızı noktalar hepsi gezdiğim yerler.

“Güzel beşerlerle tanıştım”

Güzel ülkenizi her taraftan gördüm, hoş yemeklerinizi yedim, dört mevsimi bir günde yaşadım, hoş insanlarınızla tanıştım, İnanılmaz tabiatın tadını çıkardım. Sahiden ülkenizi çok çok hoştur. Ülkenizi çok çok özleyeceğim. Artık bir yere gideceğim. Orada görüşürüz.

“Bir yanılgımız olduysa affola Allah’a emanet olun”

5 sene evvel vazifeme burada başladım. Ayrılınca yeniden burada bitirmek istedim. Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum. Her şey için size teşekkür etmek istiyorum. 5 sene boyunca üzüntüyü yaşadık, sevinci yaşadık özcesi hayatı yaşadık. Çok üzülerek ayrılıyoruz. Hakkınızı helal edin. Bir kusurumuz olduysa affola Allah’a emanet olun. Hoşçakalın. tabirlerini kullandı.