Galatasaray’da seçim öncesi kritik Divan Şurası Olağan Toplantısı başladı

Galatasaray Mayıs ayı Olağan Divan Konseyi Toplantısı, Galatasaray Lisesi İnan Kıraç Salonu’nda saat 13.30’da başladı.

Lider Burak Elmas, lider adayları Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu, lider adaylığından vazgeçerek Özbek’in listesine giren Metin Öztürk ile sarı-kırmızılı grubun 30 Nisan’da yapılması planlanan seçimini iptal ettiren Fırat Develioğlu da Divan Heyeti toplantısında hazır bulundu.

HAMAMCIOĞLU’NUN LİSTESİNDE 2 DEĞİŞİKLİK!

Toplantıda birinci olarak kelam alan Galatasaray Lider adayı Eşref Hamamcıoğlu, 30 Nisan iptal edilen seçim için hazırladığı idare listesinde 2 değişiklik olduğunu belirterek, “Murat Uysal ve Taner Latife. 30 Nisan’da yapmış olduğumuz Fevkalâde Divan Heyeti toplantısında 2 Mayıs tarihinde her ikisi de bana müracaat ederek iş mesleklerinde değerli gelişmeler olduğunu ve vakit ayıramayacaklarını tabir edip mazeretlerini bildirdiler. Ben de hürmet göstererek kabul ettim. Her ikisiyle de yollarımızı ayırdık. Fakat çabucak hemen her gün kendileriyle konuşarak bilgilerinden ve deneyimlerinden yararlanmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz” dedi.

Hamamcıoğlu, “30 Nisan’da boş sandıkların önünde konuşma yaptım. O gün orada irade koymayanlar, ortamızda olmayanların bugün Galatasaray’ı yönetmek istemesi samimiyetsizliktir, güvensizliktir” diye konuştu.

Hamamcıoğlu’nun açıklamaları şu formda:

“Galatasaray geçmişinden ders almazsa daima tarih tekerrürden ibarettir diyeceğiz. Artık Galatasaray’da çatı aday arayışı bitmelidir.”

“Kendi listesini yapamayacağı için yahut tek başına girmesi kelam konusu olan seçimi kaybedeceğinden emin olan adaylar, bir koalisyon yaparak Galatasaray içinde konum belirlemeye çalışıyorlarsa bu Galatasaray’ın makus talihi olamaz!”

“Galatasaray bir Spor Kulübü’dür, Galatasaray bir gayrimenkul şirketi değildir!”

DETAYLAR İÇİN GÜNCELLEYİNİZ…