Galatasaray NEF-Anadolu Efes serisinde 4. maç heyecanı

ING Basketbol Üstün Ligi’nde Anadolu Efes ile Galatasaray Nef ortasındaki play-off yarı final serisinin dördüncü maçı bugün oynanacak.

Galatasaray Nef’in mesken sahipliğinde Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanacak müsabaka, saat 20.30’da başlayacak. Uğraş Tivibu Spor 2’den naklen yayınlanacak.

Toplamda üç galibiyet alan kadronun finale yükseleceği eşleşmede Anadolu Efes 2-1 önde bulunuyor. Galatasaray Nef serinin birinci maçını 105-70 kazanırken, Anadolu Efes ikinci karşılaşmadan 91-77, üçüncü müsabakadan da 71-64 galip ayrıldı.

Anadolu Efes, yarın kazanması durumunda finale yükselerek Fenerbahçe Beko’nun rakibi olacak. Müsabakanın Galatasaray Nef’in üstünlüğüyle sona ermesi durumunda ise finale çıkacak ekip, beşinci maç sonunda muhakkak olacak.

GALİBİYET SAYISINDA EFES’İN ÜSTÜNLÜĞÜ VAR

Anadolu Efes ile Galatasaray Nef ortasında bugüne kadar oynanan 120 müsabakada Efes 90, Galatasaray 30 galibiyet elde etti.

İki takım ortasında Türkiye Ligi’nde oynanan 111 müsabakada Anadolu Efes 82, Galatasaray 29 galibiyet aldı.

Türkiye Kupası’nda iki grup ortasında oynanan sekiz müsabakanın yedisinden Anadolu Efes galibiyet ile ayrılırken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes ve Galatasaray Nef ortasında bugüne kadar oynanan tek müsabakada ise İzmir grubu alandan galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Anadolu Efes ile Galatasaray Nef, play-off uygulamasının başladığı 1983-84 döneminden itibaren play off’larda bugüne kadar 10 kere eşleşirken, Efes 10 eşleşmenin yedisinde gülen taraf oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.