Ferdi Kadıoğlu: Jorge Jesus katı bir teknik yönetici

Fenerbahçe, hazırlık maçında Sırbistan takımı Partizan’ı 1-0 mağlup etti. Müsabakanın akabinde sarı-lacivertli futbolcu Ferdi Kadıoğlu açıklamalarda bulundu. Kadro olarak defansif manada düzgün olduklarını söz eden Ferdi Kadıoğlu, “Rakip gruba çok fazla gol talihi vermedik ve süratli bulduğumuz bir gol vardı bu da ekip açısından olumlu bir sonuç olarak göze çarpıyor benim açımdan. Yüksek presle oynadık bugün ekip halinde bunun sonucunda rakip yarı alanda çok fazla top kazanma imkanımız oldu. Top bizdeyken daha çok baht üretebilirdik. Lakin biz en güzelimizi sergilemeye çalışıyoruz ve gün gün hafta hafta çok daha düzgüne gideceğimizi düşünüyorum. Şu anda sahip olduğumuz yeterli bir plan var ve bunun üzerine çalışıyoruz. Şampiyonalar Ligi maçı ön elemesine kadar da bu planı alanda en güzel biçimde yansıtmak ismine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnanıyorum ki bu yıl amaçlarımıza ulaşacağız” diye konuştu.   

“PERFORMANSIM GÜNDEN GÜNDE DAHA UYGUNA GİDİYOR” 

Ferdi Kadıoğlu, teknik yöneticiler kendisini nerede isterse oynayacağını kaydederek, “En yeterlimi ortaya koymaya çalışırım. Ve bana nazaran de performansım günden günde daha güzele gidiyor. Sol bek durumunda oynamaktan ötürü rahatım. Benim açımdan sorun yok” formunda konuştu.

“JESUS, KATI BİR TEKNİK YÖNETİCİ KATI BİR HOCA” 

Jesus ile ilgili görüşleri sorulan Ferdi Kadıoğlu, “Katı bir teknik yönetici katı bir hoca düşündüğü şeyleri direkt olarak söylemeye seven bir hoca. Kusur yaptığınızda da güzel bir şey ortaya koyduğunuzda da bunu direkt olarak size söylüyor. Biz de bunlardan birçok şey öğreniyoruz. Antrenmanlarımız ağır geçiyor sıkı tempoda geçiyor ancak bu biz oyuncular için odlukça güzel. Şu anda başka hocalara göre farklı bir plan doğrultusunda hareket ediyoruz. Planı alanda en âlâ halde yansıtmak ismine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu ana kadar oynadığımız maçlarda bir kayıp yaşamadık. Bu halde devam etmek istiyoruz” dedi.