Dev uyuşturucu dosyasında dünya şampiyonu çıktı

Türkiye’de, tek seferde en yüksek Metamfetamin yakalanmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. 7’si İranlı, 1’i Afgan 8 kişiye dava açıldı. 3.6 ton Metamfetamin nedeniyle dava açılanlardan biri Dünya Jimlastik Şampiyonu Seyed Hamid Reza Babaei çıktı. Şebekeye ait uyuşturucu deposunun, emniyet binasına olan uzaklığı ise 160 metre.

HalkTv’nin haberine göre; Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2’si firari 8 sanıklı davada, geçen 23 Kasım’da operasyon düğmesine basıldı. İstanbul Narkotik Polisi, gelen ihbar üzerine harekete geçti. İlk olarak şüphelilerin kullandığı bir araç takibe alındı. Esenyurt’tan Beylikdüzü’ne giden araç, burada şüphelilere ait ikinci bir aracın yanında durdu.

KAÇARKEN POLİSE ÇARPTI

Sanıklar bu esnada, bir araçtan diğerine bir çanta koydu. Polis, harekete geçen aracı takibe aldı. Araçtaki şüpheli, motosikletle gelen bir kişiye çantayı verdi. Çantada 3 paket vardı. Ekipler bu kez motosiklet sürücüsünü takibe aldı. Anonsa rağmen sürücü durmadı. Polislerden birine çarpan sürücü zor kullanılarak durduruldu. Aramada 30 kilo Metamfetamin bulundu.

Bölgeye çağırılan çok sayıda ekip, şüphelilerin kullandığı iki aracı yakalamak için harekete geçti. Beylikdüzü Kavaklı tarafında bulunan iki araçla polisler arasında kovalamaca yaşandı. Şüphelilerden biri kaçmaya çalışırken aracıyla polis aracına sert bir biçimde çarptı.

AYNI GÜN ÜLKESİNE KAÇTI

Bu iki araçtaki 3 kişi bir süre sonra araçlardan indi ve kaçmaya başladı. Üç şüphelinden 2’si yakalanırken biri kaçmayı başardı. Yakalanamayan kişinin, sıvı Metamfetamin’i, katı hale getiren Mohammad Kamandi olduğu belirlendi. Kayıtlara bakıldığında Kamandi’nin, polislerden kaçtığı gün, 23 Kasım akşamı saat 19.00’da uçağıyla ülkesi İran’a gittiği belirlendi.

KABUL ETTİLER

Kaçmaya çalışırken yakalananlardan biri olan Mohammadbagher Mojahe ise uyuşturucu işi yaptıklarını kabul etti. Mojahe, bu iş için Beylikdüzü’nde bir villa ve 3 katlı bir işyeri kiraladığını söyledi. Mojahe, ayrıntılı ifadesinde ‘patronunun’ İran’da bulunan Ali Goudarzi olduğunu söyledi.

DEPO EMNİYET’E 160 METRE UZAKTA

Şüphelilerin yakalanmasından sonra, uyuşturucu işi için kiralanan villa ve işyerine gidildi. İşyerinde 26 ton sodyum sülfat ele geçirildi. Bu madde, uyuşturucu üretiminde kullanılıyor. Beylikdüzü Dereağzı Mahallesi’ndeki villaya giden polis, çarpıcı bir tablo ile karşılaştı. Villada 3 ton 533 kilo Metamfetamin bulundu.

Bu arada, 26 ton sodyum sülfat yakalanan işyerinin Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne olan uzaklığının ise 160 metre olduğu bilgisi dosyaya girdi.

DÜNYA ŞAMPİYONU TUTUKLANDI

Yürütülen soruşturma sonrası Amin Behboodian (34), Hossein Kargarsani (32), Mohammadbagher Mojahed (32), Mohsen Ebrahimghavim (35), Seyed Hamid Reza Babaei (37) ile Afgan asıllı Ayneddin Rahmani (22) tutuklandı ve haklarında dava açıldı.

Tutuklanan Babaei 2014 yılında Dünya Jimnastik Şampiyonuydu. Firari konumdaki Ali Goudarzi (33) ile Mohammad Kamandi (34) hakkında ise ek iddianame hazırlandı ve haklarında yakalama kararı çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx