Çin’in dev teleskobu uzaylıların varlığını mı tespit etti?

Çin, uzaylıların varlığını kanıtlayabilecek “şüpheli” sinyaller tespit etti.

Çin’in Sky Eye isimli teleskobu 2020’den beri derin uzayı izliyor ve devasa alıcılarının artık cihanın farklı noktalarından son derece hassas frekanslar aldığı bildiriliyor.

Dünyanın en büyük radyo teleskobu, uzayın derinliklerinden gelen ve uzaylı hayatın delili olabilecek “şüpheli” sesler tespit etti.

Daily Star’da yer alan habere nazaran, 500 metrelik devasa bir Diyaframlı Global Teleskop olan Sky Eye, yalnızca 2020’de çalışmaya başladı, lakin şimdiden Dünya’nın dışından üç sinyal bildirdi.

ABD Pentagon’un kısa mühlet evvel bir soruşturma başlatmasıyla dünya çapındaki hükümetler uzaylı ve UFO raporlarını ciddiye almaya başlayınca, Çin de üç yıl evvel resmen dünya dışı ömür aramaya başladığını duyurdu.

 

TELESKOP İÇİN 65 KİŞİLİK BİR KÖY YIKILDI

Milyonlarca poundluk planın gerisindeki baş bilim insanı Profesör Zhang Tongjie, “birkaç dar bantlı elektromanyetik sinyal” aldıklarını söyledi.

Çin devlet takviyeli haber kuruluşu Science and Technology Daily, bilinmeyen bir nedenden dolayı bulgularını süratle kaldırdı.

Sky Eye, yaklaşık 30 futbol alanı büyüklüğünde ve uzayda 11 milyar ışıkyılı kadar bir arayı görme yeteneğine sahip.

Projenin o kadar geniş bir alana muhtaçlığı vardı ki, 65 kişilik bir köyü yıkmak zorunda kaldılar. Hükümet yetkilileri ayrıyeten yakınlardaki köylerdeki 9000 yerliyi teleskoplarının etrafında üç mil yarıçapa sahip olabilmeleri için uzaklaştırdı.

Uzmanlar, projenin insan ırkının uzaylıların varlığına dair delil bulmak için sahip olduğu en uygun talih olabileceğini söylüyor.