Brad Pitt, heykeltıraş olarak birinci yapıtlarını sergiledi

Uzun yıllardır Hollywood’da başarılı bir oyuncu olarak mesleğine devam eden Brad Pitt, bu kez herkesi şaşırtarak bir müddettir yaptığı heykelleri sergiledi. Pitt’in yanında ünlü müzisyen Nick Cave ve seramik sanatkarı Thomas Houseago da yer aldı.

Son vakitlerde basında sık sık eski eşi Angelina Jolie ile yaşadığı meselelerle yer alan Brad Pitt, bu kere sanatın apayrı bir kısmıyla gündeme geliyor.

Ünlü oyuncu, Finlandiya sanat galerisinde bir heykeltıraş olarak birinci standını sanatseverlere sunuyor. Aktör, birinci halka açık standı için ünlü müzisyen Nick Cave ve başarılı heykeltıraş Thomas Houseago ile birlikte çalıştı.

Finlandiya’nın üçüncü büyük kenti Tampere’de bulunan Sara Hildén Sanat Müzesi’nde Pitt’in heykelleri, Thomas Houseago’nun yapıtları ve Nick Cave’in bir seramik serisi ile birlikte sergileniyor.

İLİŞKİLERİNİ YAPITLARINA YANSITMIŞ

Pitt’in stanttaki dokuz yapıtı, bir silahlı çatışmayı tasvir ediyor. Pitt açılışta, “Bu, bağlarımda nerede yanlış yaptığım, nerede yanlış adım attığım, nerede cürüm ortağı olduğumla ilgili. Benim için, radikal bir benlik envanteri ve bana karşı hakikaten zalimce dürüst oldu” dedi.

Oyuncunun, Angelina Jolie’den boşandıktan sonra, 2017’de Houseago’nun Los Angeles’taki stüdyosunda günde 15 saate kadar vakit harcayarak seramikte çalışmaya başladığı bildirildi.

Pitt’in beklenmedik ziyareti ve standa iştiraki daha evvel açıklanmadığı için İskandinav ülkesini şaşırttı. Baş küratör Sarianne Soikkonen, “Bu heyecan verici ve harika” dedi.

Sergi pek çok açıdan birinci olma özelliği taşıyor: Houseago’nun İskandinav ülkelerindeki birinci standı, Pitt’in heykellerini sergilediği birinci stant ve Cave’in birinci seramik standı.