Altay’da olaylı kongre sonrası 213 üyelik iptal edildi

Altay Spor Kulübü, eski lider Özgür Ekmekçioğlu’nun istifasının akabinde 28 Nisan 2022 tarihinde inanılmaz genel şura gerçekleştirmişti. Genel konseye, Özgür Ekmekçioğlu’nun destekçileri ile muhalifler ortasında yaşanan yumruklu hengameler damga vurmuştu. Hengameli kongrenin akabinde düzenlenen bir sonraki kongrede kulübe kayyum atanması kelam konusuyken, Ayhan Dündar lider adaylığını açıklayarak kulübü kayyuma götürmekten kurtarmıştı.

213 KİŞİNİN ÜYELİĞİ İPTAL EDİLDİ

Olaylı kongrenin üstünden yaklaşık 2,5 ay geçerken, Altay Spor Kulübü kongrenin akabinde başlatılan incelemenin sonuçlarını açıkladı.

Siyah-beyazlı kulüp açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Büyük Altay’ımızın 108 yıllık tarihine ve esaslı geleneklerine yakışmayan olayların yaşandığı 28 Nisan 2022 tarihli İnanılmaz Genel Konseyimizden çabucak evvel üye kaydı yapılan ve bir kısmı yaşanan olaylarda başrol oynayan bireylerin kulüp üyeliğine müracaat ve kayıt süreçleri, müracaat evrakları ve elde edilen öteki bilgi/belgeler ışığında ayrıntılı olarak incelenmiştir.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI

Yapılan inceleme sonucunda, 213 kişinin müracaat ve kayıt süreçlerinin kulübümüz tüzüğünde belirtilen yordam ve temellere uygun yürütülmediği, bu şahıslara ilişkin müracaat evrak ve şartlarının tamamlanmadığı anlaşıldığından; idare heyetimizce, kelam konusu 213 kişinin üyeliklerinin geçersiz olduğunun tespiti ile iptaline oybirliğiyle karar verilmiştir.

Olağanüstü Genel Konseyimizde Altay kültürü ve geleneklerine alışılmamış kelamlı ve fiili aksiyonlarda bulunan üyelerin tespitine ve bu aksiyonların gerektirdiği disiplin süreçlerine yönelik çalışmalar ayrıyeten yürütülmektedir.

Altay’ımız, esaslı tarihine ve kültürüne yakışır bir yapıya tekrar kavuşarak hak ettiği hoş günlere kesinlikle ulaşacaktır.”