Ahmet Parıltı Çebi’den Rezerv Lig yansısı

Kulüpler Birliği Vakfı’nın son gündemi Rezerv Lig oldu. Kulüpler Birliği Rezerv Lig’in iptali için bir açıklama yayınladı. Bahisle ilgili olarak bir açıklama, Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’den geldi.

“Tutarsızlık Türk futboluna ziyan verecek”

Çebi yaptığı açıklamada, “Gençlerin ve takımda yer bulmakta zorlanan başka futbolcuların oynayabileceği bir ortam Türk futboluna katkı verir. Fakat TFF’nin kulüplerin yükünü maddi ve manevi hesaplaması gerekir. Kulüplerin birçoğu iptal olsun istiyor zira herkesin sıkıntısı kestirmeden muvaffakiyete hemencecik ulaşmak. Bu türlü olduğu surece bu bakış açısıyla Türk futboluna katkı verilemez. Kulüp liderleri imzaladıklarının ardında durmuyor. Rezerv Lig konusu kulüp liderlerinin çoğunluğunun imzası ile başlatılan bir tertip. İmzalara sahip çıkılmamasını da manidar buluyorum. Bu durum kulüplerin ve liderlerinin otoritesini tartışmalı hale getirir. Türk futbolunun işverenlerinin tutarsızlıkları ziyan verecektir.” tabirlerini kullandı.

Rezerv Lig’in iptali neden istendi?

Kulüpler Birliği tarafından yapılan açıklamada, “Finansal olarak zorluk çeken birçok kulübümüz, Rezerv Lig kadrolarının oynayacakları saha bulamamaları ve lojistik sorunlar nedeniyle tertibin iptal edilmesini talep etmiştir.” denildi. TFF idaresi bugün toplanacak ve kulüplerin başvurusunu görüşecek. Gelen bilgilere nazaran Rezerv Lig iptal edilecek.