Ahmet Ağaoğlu’ndan Nwakaeme açıklaması

Üstün Lig’in 2021-2022 döneminde üstün bir muvaffakiyet gösteren Trabzonspor, şampiyonluğunu ilan etti.

Kupasını da alan bordo-mavililerde bu gururu en çok yaşayan isimlerden biri ise lider Ahmet Ağaoğlu…

Ahmet Ağaoğlu, şampiyonluk ve oyuncu transferleriyle ilgili Fanatik’e açıklamalarda bulundu.

“Nwakaeme’ye en yüksek maaşı teklif ettik”

Ağaoğlu açıklamalarında, “Kendisine kadrodaki en yüksek maaşı teklif ettik, yanıtını bekliyoruz. Nwakaeme ile biz Eylül ayından beri konuşuruz. ‘Sezon sonunu görelim, şampiyonluk benim için her şeyden daha önemli’ dedi daima. Karşılıklı görüşmelerimiz oldu. Top artık onda.


“Uğurcan’ı takımda tutmak istiyorum”

Avrupa’da Uğurcan Çakır düzeyinde en fazla 4-5 kaleci var bence. Diyelim ki Çakır’ı gönderdik, yerini dolduracak bir kaleci almanız mümkün değil. Buradan dışarıya bir oyuncu 20 milyon Euro’ya gidiyorsa, birebir kalibredeki oyuncuyu Avrupa’dan 30’a 40’a alırsınız. Münasebetiyle hem kendisi hem kulübe gerçek bedelinde bir sayı teklif edilirse, o vakit değerlendirmeye alınır. Bana sorarsanız, gönlüm Uğurcan’ı takımda tutmaktan yana. Temel fikrim, takım yapımızı fazla bozmadan, desteklerle daha güçlenerek devam etmek. Uğurcan’ın benim için yeri zati çok öteki. Geldiğimizde U21’deydi, 3. kaleci durumundaydı A kadroda. Kısa müddet sonra kaleyi kendisine teslim ettik, 4 yıldır birlikte büyüdük. Bütün süreci bir arada yaşadık. Kendi üzerine düşen sorumluluğun fazlasını omuzlarına alarak Trabzonspor ’un bu noktaya gelmesinde en kıymetli hisse sahiplerinden birisi.


“Uğurcan asla ‘Bırakın beni gideyim’ demedi”

Uğurcan asla illa ben gideceğim diyen bir oyuncu olmadı. “Bırakın beni gideyim” lafını asla Uğurcan’ın ağzından 4 yıldır duymadım. O yalnızca bir kaleci değil, yalnızca kadronun kıymetli bir ismi değil. Azamî sorumluluk alan, hatta vakit zaman problemli süreçlerde beni çabucak arayıp, “Başkanım güzelsiniz değil mi, canınız sakın sıkılmasın. Aşılmayacak problemler değil” diyerek Başkanı’nı bile motive eden karakter. Çakır farklı bir figür.


“Türkiye’de Sörloth Trabzonspor’u seçer”

Sörloth’la alakalı Real Sociedad nasıl bir geri dönüş yaptı bilmiyorum. Bugünlerde satın alma opsiyonu müddeti bitiyordu onların. Bir kez hoşuma giden şey; oyuncu geliyor hayatının futbolunu Trabzonspor’da oynuyor, sonrasında gidip hayatının parasını öteki kadrolarda kazanıyor. Sörloth’la alakalı öncelikli satın alma ya da kiralama hakkımız var. Diyelim ki A ekibi Türkiye’de 2 milyon euro verdi. Birebir ölçüsü Trabzonspor verirse Trabzonspor’da oynar. Burada oyuncunun da bizi istememesi pek mümkünlük dahilinde değil zati. Şampiyonluktan sonra da aradı kutladı, konuştuk.


“Kulüpler Birliği’nde başkanlığı bırakacağım”

Ocak ayında bütün kulüplerin iştirakiyle yaptığımız genişletilmiş toplantıda, profesyonel yapıya geçmenin şu an için uygun vakit dilimi olmadığı söylendi. Bana nazaran hiç o denli değil. Nedenini de anlayamadım. İstifa çok sevdiğim bir şey değildir. Olağanda 6 Ocak’ta haydi bana eyvallah diyebilirdim. Lig sonu prestijiyle yahut TFF seçiminin akabinde bırakacağım.” sözlerini kullandı.