1 milyon liraya satılacağı öngörülen TOGG için AKP milletvekilleri sıraya girmiş

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AKP Kızılcahamam kampında yerli arabayla ilgili son durum gündeme geldi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesinin haberine nazaran, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un 2023 yılında satışının yapılmaya başlayacağını, bu sene sonunda ise birinci basamakta devlet büyükleri tarafından kullanılacağını söyledi. Toplantıda ayrıyeten TOGG’u satın almak isteyen çok sayıda milletvekilinin de Bakan Varank’a talepte bulunduğu öğrenildi. Bakan Varank’ın bu talepleri aldığı ve ilerleyen süreçlerde değerlendirilebileceğini söz ettiği belirtildi.

Türkiye’deki otomotiv bölümünü yakından izleyen gazetecilerden Emre Özpeynirci, TOGG’un fiyatı hakkında, “TOGG’un CEO’su, Türkiye’deki C-SUV sınıfındaki konvansiyonel araçlarla rekabet edeceklerini açıkladı. Bu araçların mevcut fiyatları 800 bin-1 milyon TL bandında değişiyor. Rekabet kanununa alışılmamış olduğundan TOGG’un fiyatını düşürmek için ÖTV takviyesi getiremezler lakin öbür bir teşvik uygulanabilir” açıklamasını yapmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.